Aktualizacja strony została wstrzymana

Założą psom buty, żeby nie drażnić muzułmanów!

W Wielkiej Brytanii policyjne psy będą przeszukiwać muzułmańskie domy w specjalnym obuwiu na łapach. Jak pisze The Times, tamtejsze Stowarzyszenie Komendantów Policji (Acpo) chce w ten sposób zaakcentować swoją wrażliowść na religijne zasady islamu, wedle których psy to zwierzęta nieczyste.

Według wcześniejszych planów, policyjne psy miały zakładać buty przed wejściem do meczetu, przepis ma jednak zacząć obowiązywać również w innych muzułmańskich budynkach. Specjalnie zaprojektowane obuwie ma gumową podeszwę, zapobiegającą poślizgnięciu się. W razie sprzeciwu ze strony mieszkańców, policja będzie mogła włączyć do akcji psy tylko wówczas, gdy stanie się to absolutnie niezbędne.

Plany brytyjskiej policji spotkały się ze sceptycznym przyjęciem działaczy Kampanii przeciwko Politycznej Poprawności i… samych przedstawicieli islamu (sic!). Zdaniem Ibrahima Mogry, jednego z muzułmańskich przywódców religijnych w Wielkiej Brytanii, islam nie traktuje psów jako zwierzęta nieczyste, za takie jest uważana tylko ich ślina. Jeśli pomieszczenie musi być przeszukane przez psy, jego mieszkańcy muszą to zaakceptować. Mogra ocenił nakaz noszenia butów przez psy policyjne jako niepotrzebny przepis.

Za: Najwyższy Czas!

Skip to content