Takie Patrioty, jacy patrioci

Aktualizacja: 2010-05-26 12:26 pm

Po słynnym kontrakcie gazowym z Rosją, mającym obowiązywać do 2037 roku. Po polsko-rosyjskim pojednaniu polegającym póki, co na pozostawieniu w gestii Rosjan wyjaśnienie jednej z największych tragedii  w historii Polskiego Narodu. Po liście otwartym rosyjskich dysydentów zaniepokojonych rzucaniem się Tuska w ramiona rosyjskiego niedźwiedzia.

Po tych wszystkich znakach nie niebie i Ziemi świadczących o przekazaniu Polski w rosyjską strefę wpływów, potrzebny jest natychmiast jakiś propagandowy spektakl dla miejscowej gawiedzi.

Igrzyska odbędą się dzisiaj w Morągu gdzie nastąpi uroczyste powitanie baterii Patriot i stu amerykańskich żołnierzy. Już widzę te rozpromienione twarze naszych mężów stanu. Już słyszę te pompatyczne przemówienia.

Przydałby się jeszcze jakiś kontrolowany pomruk niezadowolenia płynący od przyjaciół z Kremla podkreślający zaniepokojenie tym wiekopomnym wydarzeniem.

Wszystkich tych, którzy będą dziś mieli łzy w oczach i ściśnięte ze wzruszenia i dumy gardła warto poinformować o czymś, o czym w mediach będzie zapewne najmniej.

Ta bateria to są Patrioty2, kompletnie nieaktywne, tak jak nieaktywni są patrioci w polskim rządzie. Broń ta w 2012 roku wejdzie USA na listę broni przestarzałych.

Kokos26


Polsce potrzebni są patrioci, a nie Patrioty

W leżącym nieopodal granicy z Rosją Morągu właśnie instalowane są rakiety Patriot. To kolejny dar kolejnego już „bratniego narodu”, z którym zapewne jak z pozostałymi takimi darami nie będziemy wiedzieli co zrobić. Polska uzbroiła się już w reprezentujące „niezwykłą” sprawność techniczną samoloty F-16, więc dodanie do kolekcji naszego arsenału rakiet Patiot pewnie tak samo wzmocni raczej rolę Polski jako światowego złomowiska, niż podniesie nasze bezpieczeństwo. Z tego co słyszę już organizowane są protesty przeciwko instalacji rakiet i obecności w Polsce obsługujących ich żołnierzy obcej armii. Natomiast umieszczenie rakiet na terenie przygranicznym odbieram jako świadome działanie na szkodę relacji Polski z sąsiadami.

A i tak jestem zdania, że bezpieczeństwo Polski są w stanie obronić jedynie patrioci z krwi i kości, gotowi oddać życie za swą Ojczyznę, a nie wątpliwej jakości zamorskie rakiety.

Andrzej Lepper

Za: Blog Andrzeja Leppera, 25 maja 2010

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=22084 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]