Aktualizacja strony została wstrzymana

Kto dzisiaj powołuje do kapłaństwa?

We Francji – mass merdia… Jak donosi Rzepa, aby skłonić młodych Francuzów do wstępowania do seminariów, diecezja w Besancon zdecydowała się na niezwykłą formę reklamy: internetowe reality show w stylu Wielkiego Brata

Akademia księży” pokazuje życie codzienne trzech duchownych w wieku od 30 do 48 lat. Franck, Michel i Christoph modlą się, gotują i odprawiają mszę przed kamerami. Można zobaczyć Michela prowadzącego lekcje religii w szkole oraz Francka podczas kupowania sutanny.

 
Pod koniec każdego z epizodów księża dzielą się swoimi troskami w specjalnym „konfesjonale”. Program, który można obejrzeć cztery razy w tygodniu na portalach YouTube i Dailymotion, okazał się wielkim sukcesem. Średnia oglądalność znacznie przerosła oczekiwania inicjatorów projektu. Pierwsze dwa odcinki 21 czerwca obejrzało ponad 160 tysięcy internautów. Diecezja otrzymała setki listów od młodych ludzi, którym program pomógł w podjęciu decyzji o studiach kapłańskich.

„Dziękuję za ten program. Pomógł mi podjąć decyzję w chwili, gdy powołanie dojrzewa w moim sercu” – pisze Anthony z Montpellier.

Właśnie o to chodziło producentom. – Większości młodych ludzi kapłaństwo kojarzy się z ciężką pracą i wyrzeczeniami. Chcieliśmy im pokazać, że się mylą, i udało nam się! – cieszy się kierownik diecezjalnego biura ds. powołań ksiądz Eric Poinsot. Jego zdaniem nie oznacza to, że liczba powołań teraz dramatycznie wzrośnie. – Wystarczy, że dzięki programowi dwie osoby zdecydują się na kapłaństwo. To byłby już wielki sukces – mówi duchowny.

Pomyśmy dziś przy wieczornej modlitwie o francuskich kapłanach-degeneratach, aby Duch Święty przypomniał im,na czym polega kapłaństwo katolickie.

 

Za: Kronika Novus Ordo | Napisał Dextimus dnia 4.7.08

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

Za:
Deprecated: preg_replace(): Passing null to parameter #3 ($subject) of type array|string is deprecated in /home/bibulaco/public_html/wordpress/wp-includes/kses.php on line 1745