Plażowa ewangelizacja

Wielkie nadmuchiwane kaplice, rozstawiane na plażach, to najnowsza inicjatywa włoskiego stowarzyszenia katolickiego, która spotkała się z aprobatą konferencji episkopatu.

Jej celem jest ewangelizacja wśród młodych ludzi, wypoczywających nad morzem. 
Picture source: http://www.biha.org.uk/

Pierwsza inicjatywę tę poparła diecezja w miasteczku Albano pod Rzymem. Czterdziestu młodych ludzi ze stowarzyszenia Strażnicy Poranka udało się w ten weekend na plaże w nadmorskich miejscowościach w rejonie Wiecznego Miasta, między innymi do popularnej Torvaianica, by tam wśród parasoli i łóżek do opalania opowiadać o Ewangelii.

W drugiej połowie lipca osiemdziesięciu młodych katolików z taką samą misją pojedzie na Sardynię. Inni ewangelizować będą w najpopularniejszych włoskich kurortach na północy kraju.

Jedna z inicjatorek akcji ewangelizacyjnej na plażach Francesca Garau powiedziała dziennikowi „Il Messaggero”, że rozstawiając po raz pierwszy na plażach nadmuchiwane namioty kościelne stowarzyszenie chce zaoferować „żywy Kościół, nowoczesny, zjednoczony i stworzony dla młodych ludzi przez młodzież”.

Do takiej kaplicy – zapowiedziała Garau – będzie można wejść na chwilę modlitwy i adoracji eucharystycznej albo po prostu – jak dodała – z ciekawości.

 

Za: Rzeczpospolita | amk 05-07-2008, ostatnia aktualizacja 05-07-2008 15:23
„Plażowa ewangelizacja”

Skip to content