Jerozolima: Zamieszki ortodoksyjnych Żydów sprzeciwiających się przeprowadzeniu autopsji ciała zamordowanej żony rabina

Aktualizacja: 2008-07-3 6:44 pm

Ortodoksyjni Żydzi wywołali w Jerozolimie burzliwe zamieszki, w proteście przeciwko przekazaniu ciała zamordowanej Żydówki do autopsji.

Używając kamieni i przewracając pojemniki na śmieci, Żydzi zablokowali w Jerozolimie ulicę Bar-Ilan oraz obrzucili kamieniami przejeżdżający samochód policyjny. 62-letnia Ziona Samin, żona prominentnego rabina, została pobita na śmierć w swoim mieszkaniu podczas napadu i kradzieży. Urząd prokuratora generalnego zarządził przeprowadzenie autopsji, pomimo protestów rodziny, która zgadza się tylko na oględziny zwłok.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2203 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]