Wielka Brytania: resort edukacji przebrał miarę

Aktualizacja: 2010-05-24 10:02 am

11-letni uczniowie brytyjskich szkół zostali “zaproszeni do uczestnictwa” w debacie na temat mitów związanych z gwałtami.

Dzieci będą musiały zmierzyć się m.in. z takimi stwierdzeniami, jak: “Kobiety same się o to proszą nosząc krótkie spódniczki”. Materiały edukacyjne na ten temat rozpowszechniane są w szkołach w ramach kampanii na rzecz powstrzymania przemocy wobec kobiet.

Komplet materiałów porusza takie tematy jak przemoc w rodzinie, klitoridektomia (obrzezanie kobiet), przymusowe małżeństwa, prostytucja i handel ludźmi.

Na zajęciach lekcyjnych uczniowie proszeni są o ustosunkowania się do stwierdzenia, iż “kobietom podobają się gwałty”, podczas gdy inne dzieci mają obalić mit mówiący, że “kobiety same się o to proszą nosząc krótkie spódniczki” lub „kobiety same się o to proszą pijąc alkohol”.

Nick Seaton z Campaign for Real Education, skrytykował kampanię: “To jest nieodpowiedzialne, ponieważ z pewnością nie nadaje się dla tak małych dzieci i chyba dla starszych także nie”.

Za: Telegraph.co.uk, Onet – 23.05.2010 r.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=21973 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]