Virginia: Sędzia federalny zabronił postawienia krzyża w parku miejskim

Aktualizacja: 2008-07-2 3:29 pm

Sędzia federalny Robert G. Doumar wydał orzeczenie sprzyjające liberalnej krypto-żydowskiej organizacji “broniącej wolności obywatelskich” American Civil Liberties Union, zabraniając postawienia 4-metrowego krzyża w miejskim parku.

Krzyż, o którego postawienie starali się działacze chrześcijańskiego ruchu Christian Rights Ministeries w związku z obchodami amerykańskiego Święta Niepodleglości, miał stanąć w Chesapeake w stanie Virginia, jednak sędzia zablokował tę inicjatywę tłumacząc się przy tym, że “nie jest to ograniczenie wolności słowa, lecz jest to sprawa: jak głośne może być to słowo […] Nie widzę niczego złego w tym, aby postawić tam 2,5-metrowy krzyż”.

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2197 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]