Nie będzie wizyty papieża w Moskwie w najbliższej przyszłości

Aktualizacja: 2008-07-2 9:33 am

Arcybiskup archidiecezji Matki Bożej w Moskwie Paolo Pezzi wyraził opinię, że nie można spodziewać się w najbliższej przyszłości wizyty papieża w Moskwie – informuje serwis internetowy dziennika „Rzeczpospolita”. W wywiadzie dla środowego wydania dziennika “L’Osservatore Romano” abp Pezzi powiedział, że lepiej byłoby, aby Benedykt XVI i patriarcha Moskwy i Wszechrusi Aleksy II spotkali się najpierw w innym państwie.

Hierarcha wymienił dwie główne przeszkody, z powodu których papieska wizyta w Moskwie nie jest na razie możliwa. – Po pierwsze podróż taka znaczyłaby, albo moim zdaniem powinna znaczyć, że w stosunkach między Kościołem katolickim a patriarchatem w Moskwie dokonano znaczącego kroku naprzód lub takiego, który umożliwia wzajemne wizyty lub wizytę papieża – mówił abp Pezzi.

Poza tym nie wierzę w to, że papież chciałby udać się z wizytą do Moskwy bez wyraźnego zaproszenia ze strony Kościoła prawosławnego – stwierdził hierarcha.

Źródło: rp.pl | PiotrSkarga.pl

 

Drukuj Drukuj

Zgłoś błąd na stronie

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2189 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]