Szwach Weiss: “Rabin Shlomo Aviner nie wypowiada się w imieniu wszystkich rabinów Izraela”

Aktualizacja: 2008-07-2 9:24 am

“Rabin Shlomo Aviner nie wypowiada się w imieniu wszystkich rabinów Izraela”

Były ambasador Izraela w Polsce, Szewach Weiss zastrzegł, że rabin Shlomo Aviner nie wypowiada się w imieniu wszystkich rabinów Izraela. Weiss odniósł się w ten sposób do wypowiedzi rabina Avinera w gazecie “The Jerusalem Post” .

Szlomo Aviner powiedział, że Polska nie jest miejscem dla Żydów. Według rabina Avinera, Polacy są antysemitami i dlatego naziści wybrali ich na kolaborantów.
Szewach Weiss, komentując doniesienia The Jerusalem Post, zaznaczył, że rabin Aviner jest ekstremistą, który ma podobnych sobie słuchaczy i zwolenników. Zdaniem byłego ambasadora Izraela nie należy przejmować się takimi wypowiedziami i najlepiej nie reagować na nie, bo prowokatorom chodzi właśnie o rozgłos.

Wypowiedź rabina Shlomo Avinera zbiegła się w czasie z wyświęceniem rabinów w warszawskiej Jesziwie Chabad Lubawicz. Znaczenie i wydźwięk tej uroczystości rabin Aviner ocenił pozytywnie.

IAR/GJ

Za: prawy.pl

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

KOMENTARZ BIBUŁY: “Rabin Shlomo Aviner nie wypowiada się w imieniu wszystkich rabinów Izraela” – mówi pan Szewach Weiss. Ależ skądże, panie Weiss, jak tak można byłoby sądzić, panie Weiss. Toż ma się rozumieć, że nie w imieniu wszystkich rabinów Izraela rabin Aviner się wypowiada. To niemożliwe, żeby wypowiadał się w imieniu wszystkich rabinów Izraela, panie Weiss. To niemożliwe. Przecież on tylko powiedział to co myśli 99 procent rabinów Izraela, panie Weiss. A 99 procent to nie wszyscy. Pan to masz rację, panie Weiss.

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2188 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]