- Bibula – pismo niezalezne - https://www.bibula.com -

Akcja w Warszawie: samochody z billboardem – zdjęcie B. Komorowskiego, popierającego zabijanie nienarodzonych, obok zdjęcia szczątków dziecka z aborcji

Zdjęcie p.o. prezydenta Bronisława Komorowskiego, a obok zdjęcie zmasakrowanych szczątków dziecka z aborcji – samochody z takim billboardem mogli napotkać Warszawiacy. – To początek większej akcji. Jeśli polityk wspiera zabijanie nienarodzonych, to będziemy o tym informować wyborców – mówi Fronda.pl Mariusz Dzierżawski z Fundacji PRO.

Początek tej inicjatywie dała wypowiedź marszałka Komorowskiego, że jest zwolennikiem obowiązujących obecnie przepisów w kwestii usuwania ciąży, tzw. kompromisu aborcyjnego – mówi nam Mariusz Dzierżawski. Fundacja PRO znana jest z bezkompromisowości i kontrowersyjnych kampanii.

Podobnie jak w przypadku innych antyaborcyjnych akcji (np. plakaty z Hitlerem i szczątkami mordowanych dzieci, ekspozycja „Wybierz życie”) także i teraz nie trzeba było długo czekać na ostre protesty. Działania prawne zapowiada sztab wyborczy marszałka Komorowskiego.

– Interweniuję w tej sprawie, gdzie się da – mówi Tvn24.pl rzeczniczka sztabu kandydata PO Małgorzata Kidawa – Błońska. – Nie chodzi tylko o to, że akcja jest niewybrednym atakiem na marszałka. Takie wstrząsające zdjęcia w ogóle nie powinny być eksponowane w miejscach publicznych – powiela zarzuty, z którymi fundacja mierzyła się wielokrotnie, także przed sądem.

Akceptacja dla zabijania chorych dzieci dyskwalifikuje każdego kandydata na urząd publiczny, zwłaszcza na urząd prezydenta – odpowiada ze spokojem Dzierżawski. Nie widzi w akcji fundacji włączenia się w trwającą kampanię.

– Dla nas nie jest ważne kto będzie rządził, ale jak to będzie robił – tłumaczy. I dodaje, że dla fundacji kwestią fundamentalną jest ochrona życia. Jeśli Jarosław Kaczyński też będzie za zabijaniem, będziemy protestować – zapowiada. Dzierżawski

Politycy śmiało obecną akcję Fundacji PRO mogą potraktować jako ostrzeżenie. – Często politycy padają ofiarą ignorancji, ale muszą sobie w końcu uświadomić, że kompromis aborcyjny nie jest żadnym rozwiązaniem, ale zwykłym wspieraniem mordowania nienarodzonych – tłumaczy Dzierżawski.

Mariusz Majewski