Akcja w Warszawie: samochody z billboardem – zdjęcie B. Komorowskiego, popierającego zabijanie nienarodzonych, obok zdjęcia szczątków dziecka z aborcji

Aktualizacja: 2010-05-20 1:11 pm

Zdjęcie p.o. prezydenta Bronisława Komorowskiego, a obok zdjęcie zmasakrowanych szczątków dziecka z aborcji – samochody z takim billboardem mogli napotkać Warszawiacy. – To początek większej akcji. Jeśli polityk wspiera zabijanie nienarodzonych, to będziemy o tym informować wyborców – mówi Fronda.pl Mariusz Dzierżawski z Fundacji PRO.

Początek tej inicjatywie dała wypowiedź marszałka Komorowskiego, że jest zwolennikiem obowiązujących obecnie przepisów w kwestii usuwania ciąży, tzw. kompromisu aborcyjnego – mówi nam Mariusz Dzierżawski. Fundacja PRO znana jest z bezkompromisowości i kontrowersyjnych kampanii.

Podobnie jak w przypadku innych antyaborcyjnych akcji (np. plakaty z Hitlerem i szczątkami mordowanych dzieci, ekspozycja „Wybierz życie”) także i teraz nie trzeba było długo czekać na ostre protesty. Działania prawne zapowiada sztab wyborczy marszałka Komorowskiego.

– Interweniuję w tej sprawie, gdzie się da – mówi Tvn24.pl rzeczniczka sztabu kandydata PO Małgorzata Kidawa – Błońska. – Nie chodzi tylko o to, że akcja jest niewybrednym atakiem na marszałka. Takie wstrząsające zdjęcia w ogóle nie powinny być eksponowane w miejscach publicznych – powiela zarzuty, z którymi fundacja mierzyła się wielokrotnie, także przed sądem.

Akceptacja dla zabijania chorych dzieci dyskwalifikuje każdego kandydata na urząd publiczny, zwłaszcza na urząd prezydenta – odpowiada ze spokojem Dzierżawski. Nie widzi w akcji fundacji włączenia się w trwającą kampanię.

– Dla nas nie jest ważne kto będzie rządził, ale jak to będzie robił – tłumaczy. I dodaje, że dla fundacji kwestią fundamentalną jest ochrona życia. Jeśli Jarosław Kaczyński też będzie za zabijaniem, będziemy protestować – zapowiada. Dzierżawski

Politycy śmiało obecną akcję Fundacji PRO mogą potraktować jako ostrzeżenie. – Często politycy padają ofiarą ignorancji, ale muszą sobie w końcu uświadomić, że kompromis aborcyjny nie jest żadnym rozwiązaniem, ale zwykłym wspieraniem mordowania nienarodzonych – tłumaczy Dzierżawski.

Mariusz Majewski


  • Zobacz video z billboardem [link]
Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Po stolicy jeździ laweta z Komorowskim. Bo popiera kompromis aborcyjny»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=21870 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]