Pomys&#322y PO: Gronkiewicz-Waltz zamyka dzieci w kontenerach

Aktualizacja: 2008-07-2 9:12 am

To wygląda na żart, lecz nim nie jest. W Warszawie jest za dużo dzieci, a za mało żłobków – na kontrowersyjne rozwiązanie problemu wpadli więc ludzie prezydent stolicy, Hanny Gronkiewicz-Waltz. Wsadzą małych warszawiaków do kontenerów, z których zbudowane będą przenośne żłobki – podaje TVP Info. Kontenery będzie można w każdej chwili załadować na ciężarówki i przewieźć w inne miejsce.

“W warszawskich żłobkach brakuje dwóch tysięcy miejsc” − relacjonuje Bogdan Jaskołd, dyrektor Biura Polityki Społecznej miasta stołecznego Warszawy. “By zapobiec skutkom wyżu demograficznego, zaczęliśmy otwierać w lokalach należących do miasta tak zwane miniżłobki, czyli coś w rodzaju filii istniejących już żłobków. Jednocześnie ruszyły prace nad projektem żłobków kontenerowych” − dodaje.

Kontenery są trzy razy tańsze niż normalne budynki. “W razie potrzeby można takie żłobki załadować na przyczepy i przewieźć do dzielnicy, gdzie jest więcej dzieci” − zachwala pomysł Bożena Przybyszewska, szefowa Zespołu Żłobków Warszawy. “Takie rozwiązania są powszechne na Zachodzie, gdzie w systemie kontenerowym buduje się nie tylko żłobki czy przedszkola, ale nawet szpitale” – dodaje.

Za: Dziennik.pl

Drukuj Drukuj

Zgłoś błąd na stronie

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2187 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]