USA: 700 mln dol. – koszt ustawy o przywilejach dla par homoseksualnych

Aktualizacja: 2010-05-20 12:35 pm

Przygotowywana przez Senat USA ustawa o przywilejach dla homoseksualistów, zatrudnionych w instytucjach państwowych będzie kosztowała podatników amerykańskich ponad 700 mln dol. w ciągu najbliższych 10 lat. Tak wynika z szacunków Kongresowego Biura Budżetowego. Projekt ustawy o korzyściach i obowiązkach związków partnerskich przewiduje m.in. przyznanie licznych przywilejów osobom ze związków homoseksualnych, których partnerzy są zatrudnieni w instytucjach państwowych. Chodzi o przywileje rentowo-emerytalne oraz przywileje wynikające ze stosunku pracy.

Tak więc pederaści i lesbijki, których partnerzy będą przeniesieni do pracy w innym mieście będą otrzymywać dodatek za rozłąkę, odszkodowania za wypadki w pracy i wszystkie inne dodatki przewidziane dla małżeństw. Objęci zostaną także ubezpieczeniem zdrowotnym partnera.

Kongresowe Biuro Budżetowe przewiduje, że wszystkie te przywileje zachęcą pederastów i lesbijki, którzy nie mają zalegalizowanego związku partnerskiego, do jego zarejestrowania.

Chociaż spora część kongresmenów popiera tę ustawę, jest też znaczna grupa oponentów, która nie chce zgodzić się, aby homoseksualiści korzystali z takich samych przywilejów co małżeństwa między mężczyzną a kobietą, które zwykle mają na utrzymaniu dzieci. Argumentują oni, że różnego rodzaje dodatki dla pracowników mają na celu pomóc im finansowo utrzymać rodzinę, zwłaszcza, że często jeden z małżonków musi zrezygnować z pracy zarobkowej, by zająć się wychowaniem dzieci.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=21858 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]