Upokarzania Polski ciąg dalszy: “Polski obóz koncentracyjny” znów w prasie amerykańskiej

Aktualizacja: 2010-05-14 7:09 pm

Nie ucichły jeszcze echa fałszywych i obraźliwych określeń “polskie obozy koncentracyjne” użytych przez żydowskiego dziennikarza na łamach poczytnego tygodnika Parade (75 milionów czytelników, własność żydowskiej rodziny Newhouse vel Neuhaus), a w prasie amerykańskiej znów pojawiła się kolejna dawka antypolonizmu. Tym razem redakcja dziennika The Wall Street Journal użyła określenia “polski obóz koncetracyjny” opisując książkę autorstwa Żydówki Lindy Grant [1].

Pomimo protestów nadsyłanych do dziennika, redakcja nie opublikowała dotychczas sprostowania. Polonia nowojorska szykuje się do protestów przed siedzibą gazety. Pismo The Wall Streel Journal nie po raz pierwszy użyło obraźliwych i kłamliwych historycznie określeń o niemieckich obozach koncentracyjnych, utworzonych i prowadzonych przez Niemcy hitlerowskie i ulokowanych w okupowanej przez Niemcy Polsce.

Jak donosi dziennik Rzeczpospolita, sprawą zajęła się ambasada RP w Waszyngtonie i konsulat w Nowym Jorku. W imieniu władz polskich wysłała też list do redakcji nowa konsul RP w Nowym Jorku, Ewa Juńczyk-Ziomecka, znana jednak w przeszłości z filosemickiego nastawienia. Jak na razie nie jest znana treść nadesłanego do redakcji listu, chociaż redakcja The Wall Street Journal obiecała opublikować ten protest.

W prasie światowej szkalujące określenia typu “polskie obozy koncentracyjne” pojawiają się z wielkim natężeniem od co najmniej 10 lat. Są one urzeczywistnieniem w świecie medialnym antypolskiej kampanii zapowiedzianej 19 kwietnia 1996 roku przez ówczesnego szefa Światowego Kongresu Żydów, Israela Singera, który powiedział, że “Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym.” Celem środowisk żydowskich – kontrolujących znaczny obszar mediów – na tym etapie antypolskiej i antykatolickiej działalności, jest wyłudzenie od Polski kwoty 64 miliardów dolarów, jako “odszkodowania” za tzw. utracone mienie żydowskie.


1. […]Author Linda Grant, an award-winning British novelist and journalist, searches the far reaches of humanity in her book of ruminations on clothing, which is subtitled, “The Art of Adornment, the Pleasures of Shopping, and Why Clothes Matter.” When she visits a museum at the Polish concentration camp, she wonders why one deportee brought a suitcase containing a pair of “glorious, scarlet, insouciant” high heels.[…]

The Wall Street Journal – online. “Picking the Best of Spring’s New Style Books” by Christina Binkley

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie The Wall Street Journal | RP.pl
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=21636 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]