Nowy Jork: Ortodoksyjny Żyd oskarżony o molestowanie seksualne

Aktualizacja: 2010-05-14 2:31 pm

Kolejny ortodoksyjny Żyd z nowojorskiej dzielnicy Williamsburg oskarżony został o molestowanie seksualne nieletnich.

Tym razem oskarżono 28-letniego Meir Dascalowitza – żonatego Chasyda, ojca jednego dziecka – o molestowanie 12-letniego chłopca, co miało mieć miejsce w rytualnej żydowskiej łaźni (mykwa) w Williamsburgu. W toku śledztwa oskarżony przyznał się równocześnie, że sam w dzieciństwie był molestowany seksualnie przez rabina Baruch Lebovitsa.

Rabin Lebovits skazany został w kwietniu br. przez Sąd Najwyższy na 32 lata pozbawienia wolności, najwyższy z możliwych wymiar kary, za przestępstwa  molestowania seksualnego. Oczekuje on również werdyktu w dwóch innych sprawach.

Sąd po przesłuchaniu oskarżonego Descalowitza zwolnił go po uiszczeniu kaucji w wysokości 150 tysięcy dolarów.

Adwokat rabina Lebovitsa odmówił komentarza w sprawie kolejnego oskarżenia.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Daily News
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=21619 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]