UK: Uczennice katolickiej szkoły ukarane za odmowę wyprawy do meczetu i “ubranie się jak muzułmanki”

Aktualizacja: 2010-05-13 9:41 pm

Uczennice katolickiej szkoły w hrabstwie Cheshire otrzymały naganę za “wagary”, po tym jak odmówiły udziału w przymusowej szkolnej wyprawie do meczetu.

Szkoła Ellesmere Port Catholic High School zorganizowała wycieczkę do meczetu, podczas której nakazano uczennicom “ubranie się po muzułmańsku”. Gdy 14-letnia Amy Owen i inne dziewczęta odmówiły ubrania odpowiednich nakryć głowy i spodni “aby okazać respekt dla muzułmańskich gospodarzy”, a matki je poparły, rodzice otrzymali pisemne ostre ostrzeżenie od dyrektora szkoły z zaznaczeniem, że uczennice “i tak nie mają wyboru” bowiem “muszą uczestniczyć w wyprawie”.

Peter Lee, dyrektor tejże nominalnie katolickiej szkoły poinfomował również miejscową diecezję, że “uczniowie muszą” wziąć udział w tej wyprawie aby “zrozumieć inne religie”. W liście dyrektor napisał, że wycieczka jest “obowiązkowa”, i że odbywa się w ramach “pozaszkolnej wyprawy na zajęciach geografii”. Dodał on, że wyprawa z dwóch powodów jest obowiązkowa: “Po pierwsze, ponieważ dzieci muszą zdobyć wiedzę i zrozumienie innych światowych religii. Po drugie, szkoła jest zobowiązana do promowania tolerancji i zrozumienia.”

Gdy w wyniku protestu rodziców, szkoła nie wycofała się z pomysłu, jedna z matek oskarżyła szkołę – szkołę katolicką – o dyskryminację chrześcijańskich dzieci. “To jest jak przyłożenie pistoletu do głowy z żądaniem: albo pójdziesz do meczetu, albo otrzymasz naganę za wagary. Wygląda to na to jakby zagrozili, że jeśli nie założysz muzułmańskiej chusty na głowę, będziesz ukarana za wagary” – powiedziała Michelle Davies, matka jednej z uczennic.

“Nie jestem w stanie pojąć jak 3-godzinna wyprawa do meczetu może przynieść jakąkolwiek wartość edukacyjną katolikowi, jeśli moja córka może dowiedzieć się o religii muzułmańskiej ucząc się o tym w klasie.” – rzeczowo powiedziała matka dyskryminowanej córki w katolickiej szkole. Niestety, kierownictwo szkół katolickich – tej i wielu innych na świecie – nie są w stanie zrozumieć tej prostej prawdy, rozumianej lepiej przez rodziców, że szkoły katolickie muszą wychowywać i kształcić uczniów w duchu katolickim. Dzieje się tak dlatego, że wiele szkół katolickich kierowanych jest dzisiaj przez ludzi, dla których wiara katolicka nie ma większego znaczenia, a często są to ludzie zupełnie innych wyznań i religii, czujących zwykłą nienawiść do prawdziwej wiary katolickiej.

W zeszłym roku szkoła otrzymała pochwałę za “dbałość o katolickie wartości”, jakkolwiek dopowiedziano, że “potrzebne jest większe otwarcie się na szerszy rozwój kulturowy”.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Daily Mail
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=21589 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]