Wlk. Brytania: Nowe prawo odstrasza chętnych od pracy z dziećmi

Aktualizacja: 2008-06-26 3:29 pm

Wielka Brytania popadła w obsesję pedofilii, co odstrasza wielu chętnych od pracy z dziećmi. Taki obraz maluje raport brytyjskiej organizacji Civitas, obserwującego współczesne społeczeństwo.

Civitas twierdzi, że dorośli obawiają się nawet pomóc na ulicy dzieciom w kłopotach, albo skarcić krnąbrne, aby nie narazić się na podejrzenia. W związku z tym w szkołach, organizacjach młodzieżowych i klubach sportowych brakuje przez to tysięcy wolontariuszy. Tylko w żeńskiej organizacji skautingu brak instruktorów spowodował, że w kolejce czeka 60 tysięcy dziewcząt.

Civitas ostrzega, że nowe prawo związane z ochroną dzieci, może też zniszczyć wieloletnią i powszechną tradycję międzynarodowej wymiany uczniów. Brytyjski rząd ogłosił bowiem, że wszyscy gospodarze podejmujący dzieci z zagranicy muszą się poddać specjalnym procedurom sprawdzającym, a jeśli tego nie zrobią – popełnią przestępstwo.

Civitas apeluje do brytyjskich władz o umiar i więcej zaufania do szkół i organizacji pracujących z dziećmi.

Za: Polskie Radio

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2150 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]