Nowa dyscyplina sportu: Strzelanie precyzyjne do ludzi. Aplauz Gazety Wyborczej

Aktualizacja: 2010-05-8 12:41 pm

Brytyjski snajper Craig Harrison zastrzelił dwóch talibów z odległości prawie dwóch i pół kilometra. Informację podały światowe agencje prasowe, w Polsce zrobiła to “Gazeta Wyborcza”, z zastrzelenia dwóch osób robiąc rekord świata. Zupełnie jak podczas komentowania zawodów sportowych.

“Snajperski rekord” – z entuzjazmem napisał dziennikarz “Wyborczej”, Bartosz Węglarczyk, wyraźnie nie kryjąc satysfakcji, że kapral Harrison ustanowił “rekord świata”, oddając dwa strzały z dystansu 2475 m.  Poprzedni rekord należał do Kanadyjczyka, który także w Afganistanie zabił człowieka z odległości 2430 m, o czym również nie omieszkał poinformować Węglarczyk.

Może, pomimo lecącego na łeb, na szyję spadku czytelników redakcja “GazWyb”, podkręci rywalizację, fundując okazały puchar następcy Craiga Harrisona? W końcu w Afganistanie znajduje się ich wielu, między nimi “nasi” żołnierze, zaprowadzający w tym kraju “pokój”, a że czynią to przy pomocy kul karabinu – to akurat dla niektórych dobra wiadomość. Przynajmniej Węglarczyk będzie mógł ogłosić kolejny “rekord”.

Za: nacjonalista.pl -- [Org. tytuł: « Nowa dyscyplina sportu: Strzelanie precyzyjne do ludzi»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=21395 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]