Nowa dyscyplina sportu: Strzelanie precyzyjne do ludzi. Aplauz Gazety Wyborczej

Brytyjski snajper Craig Harrison zastrzelił dwóch talibów z odległości prawie dwóch i pół kilometra. Informację podały światowe agencje prasowe, w Polsce zrobiła to „Gazeta Wyborcza”, z zastrzelenia dwóch osób robiąc rekord świata. Zupełnie jak podczas komentowania zawodów sportowych.

„Snajperski rekord” – z entuzjazmem napisał dziennikarz „Wyborczej”, Bartosz Węglarczyk, wyraźnie nie kryjąc satysfakcji, że kapral Harrison ustanowił „rekord świata”, oddając dwa strzały z dystansu 2475 m.  Poprzedni rekord należał do Kanadyjczyka, który także w Afganistanie zabił człowieka z odległości 2430 m, o czym również nie omieszkał poinformować Węglarczyk.

Może, pomimo lecącego na łeb, na szyję spadku czytelników redakcja „GazWyb”, podkręci rywalizację, fundując okazały puchar następcy Craiga Harrisona? W końcu w Afganistanie znajduje się ich wielu, między nimi „nasi” żołnierze, zaprowadzający w tym kraju „pokój”, a że czynią to przy pomocy kul karabinu – to akurat dla niektórych dobra wiadomość. Przynajmniej Węglarczyk będzie mógł ogłosić kolejny „rekord”.

Za: nacjonalista.pl | http://www.nacjonalista.pl/2010/05/07/nowa-dyscyplina-sportu-strzelanie-precyzyjne-do-ludzi.html | Nowa dyscyplina sportu: Strzelanie precyzyjne do ludzi

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content