Aktualizacja strony została wstrzymana

Los Angeles: Umowa miejskich zakładów wodociągowych z izraelską firmą

Władze miasta Los Angeles podpisały umowę z małą, dopiero rozwijającą się izraelską firmą Kinarot-Jordan Valley Technology Incubator, celem „przeciwdziałania chronicznemu brakowi wody w mieście”.

Umowa podpisana z miejskimi zakładami wodociągowymi Los Angeles Department of Water & Power będzie „wielkim interesem dla izraelskiej startującej firmy” – piszą agencje informacyjne. Burmistrz Los Angeles, Antonio Villaraigosa, który podpisał umowę podczas wizyty w Izraelu powiedział, że „Mamy zamiar wykorzystać know-how naszych izraelskich przyjaciół, którzy zmagają się z suszą i globalnym ociepleniem”

Podczas wizyty w Izraelu podpisano też osobne „antyterrorystyczne umowy pomiędzy lotniskiem Los Angeles International Airport a izraelskim Ben Gurion Airport„.

Wizyta burmistrza miasta w Izraelu, wraz z liczną delegacją miejskich funkcjonariuszy, była mocno krytykowana przez odpowiedzialnych radnych i mieszkańców, którzy wskazują na to, że podróż odbywa się w czasie, gdy miasto cierpi z powodu 300-milionowej dziury budżetowej.

KOMENTARZ BIBUŁY: W dzisiejszych czasach najlepszymi metodami kontroli służb specjalnych jednego państwa nad drugim, jest szczególnego rodzaju „współpraca gospodarcza”, za którą kryją się właśnie stricte agenturalne działania. Takie przykłady można zaobserwować niemal na każdym kroku, ot, np. w Szczecinie, gdzie wywozami śmieci zajmuje się niemiecka firma. W ten sposób wywiad niemiecki jest w stanie codziennie, systematycznie i niezauważalnie kontrolować każdą posesję w mieście.

Podobnie wygląda „współpraca gospodarcza” Los Angeles z firemką z Izraela, a o podwójnym dnie umowy może świadczyć i to, że burmistrz miasta wybiera się specjalnie do Izraela, by podpisać tę umowę.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content