Litwa: Grzywna za polskie nazwy ulic

Aktualizacja: 2010-05-5 9:15 am

Państwowa Inspekcja Językowa po raz kolejny wymierzyła grzywnę w wysokości 1200 litów dyrektorowi administracji samorządu rejonu solecznickiego Bolesławowi Daszkiewiczowi za to, że w rejonie solecznickim dotychczas nie zostały zdjęte tabliczki z polskimi i litewskimi napisami ulic. Daszkiewicz zamierza odwołać się od tej decyzji do sądu.

Jest to już druga grzywna dla dyrektora administracji samorządu rejonu solecznickiego. Pierwszą grzywnę w wysokości 400 litów Daszkiewicz już zapłacił przede kilkoma miesiącami.

Znad Wilii/Kresy.pl

Za: Kresy.pl -- [Org. tytuł: « Grzywna za polskie nazwy ulic»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=21231 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]