Warszawa: Msza trydencka w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej

Aktualizacja: 2010-05-4 11:03 pm

W poniedziałek 10 maja w warszawskiej Bazylice Św. Krzyża zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej.

Msza zostanie odprawiona po łacinie, w starszej formie rytu rzymskiego, z liturgicznym wykonaniem „Requiem” Mozarta w wykonaniu orkiestry i chóru Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina. Homilię wygłosi o. Jacek Salij OP.

“Poniedziałek 10 maja 2010 to trzydziesty dzień po śmierci ofiar katastrofy smoleńskiej – zgodnie ze zwyczajem chcemy tego dnia wrócić pamięcią do tego narodowego dramatu i gorliwie polecać dusze ofiar Miłosiernemu Bogu” – przypomina Paweł Milcarek, publicysta katolicki.

Milcarek przypomina, że pomysł odprawienia Mszy trydenckiej w intencji ofiar katastrofy lotniczej zrodził się w pierwszych dniach po tragedii pod Smoleńskiem. Inicjatywa zyskała poparcie metropolity warszawskiego abp. Kazimierza Nycza.

W trakcie Mszy orkiestra i chór Uniwersytetu Muzycznego im Fryderyka Chopina wykonają, liturgicznie i w całości, “Requiem” Wolfganga Amadeusza Mozarta. Homilię wygłosi dominikanin o. prof. Jacek Salij.

“Będziemy się modlili w jednej z najpiękniejszych świątyń Warszawy, pełnej pamiątek z dziejów Kościoła i chrześcijańskiego Narodu. Chcemy się pomodlić za zmarłych, wychodząc ze ściśnienia serca, powiedzieć Panu Bogu, że chcemy Polskę kochać inaczej, szlachetniej, z odwagą nawracania się, gdy tylko przychodzi łaska” – zapowiada Milcarek.

Msza św. w Bazylice Świętego Krzyża rozpocznie się o godz. 17.00 i poprzedzi obchody oficjalne, które zaplanowane są w Archikatedrze św. Jana o g. 19.00. Mszę św. w intencji ofiar katastrofy i ich rodzin odprawi tam abp Kazimierz Nycz. W Eucharystii wezmą udział także przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.

KAI

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=21223 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]