Anglia: Aresztowanie szefa izraelskiego banku

Aktualizacja: 2008-06-17 10:12 pm

Micky (Menachem) Friedman, szef angielskiego oddziału izraelskiego banku Bank Leumi, został aresztowany we wtorek, 17 czerwca br. [2008] pod zarzutem zarządzania siatką przestępczą w czasie gdy był dyrektorem głównego oddziału banku w Tel Awiwie. Wraz z Friedmanem aresztowano 13 biznesmenów, którzy dopuszczali się m.in. podrabiania dokumentów, przekupstwa, łapówkarstwa i wyłudzania pieniędzy poprzez udzielanie niezgodnych z prawem pożyczek. W grupie podejrzanych znajduje się m.in. pierwszoligowy piłkarz, szef jednej z sieci restauracyjnej i jeden z szefów firmy turystycznej. Policja ustala czy nie dochodziło do udzielania odpowiednich gratyfikacji pienieżnych w zamian za udzielane pożyczki bankowe.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2118 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]