Skuteczny bojkot „Gazety Wyborczej” w Poznaniu

Aktualizacja: 2010-05-1 3:18 pm

Kibice poznańskiego Lecha tak skutecznie bojkotują produkty koncernu Agora, że ten postanowił zwrócić się do policji o pomoc w przeciwdziałaniu bojkotu. Wszystko zaczęło się o tego, że, jak piszą kibice “Kolejorza”, „GW” szkalowała na swoich łamach dobre imię klubu i fanów tej drużyny.


Fot. za:  kibole.wiaralecha.pl.

Fot. za: kibole.wiaralecha.pl.

Na swojej stronie internetowej kibice Lecha piszą, że ponad półtora roku gazeta Adama Michnika kłamie na ich temat. – Warszawscy dziennikarze nazywają nas m.in. „bandytami”, „gnojami” czy „handlarzami narkotyków” – żalą się – Jesteśmy zwykłymi ludźmi, wśród nas są uczniowie, studenci, robotnicy i profesorowie. Jesteśmy jedną wielką rodziną skupioną wokół Lecha. Pomagamy dzieciom, czcimy pamięć Powstańców, jesteśmy Wielkopolanami, Patriotami. Jednak nie wszystkim się to podoba – czytamy.

Decyzja KKS Lech Poznań SA o wypowiedzeniu umowy patronackiej Agorze SA, zmotywowała kibiców do rozpoczęcia bojkotu produktów tej firmy m.in. bezpłatnej gazety „Metro”, rozdawanej w dużych miastach. Kibice Lecha zaapelowali do Poznaniaków, aby nie pobierali tego czasopisma od kolporterów. Sami kibice pobierają jak najwięcej egzemplarzy, by je następnie zanieść na makulaturę.

Bojkot już spowodował straty wśród reklamodawców korzystających z „Metra”. Dlatego przedstawiciele firmy Agora zwrócili się do policji, aby ta kontrolowała miejsca kolportażu „Metra”.

<>MaRo/Lechpoznan.net/FF
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=21121 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]