Prezydent Światowego Zrzeszenia Medycznego aresztowany pod zarzutem korupcji

Aktualizacja: 2010-04-30 1:58 pm

Prof. Ketan D. Desai, nowo wybrany prezydent Światowego Zrzeszenia Medycznego (World Medical Association) został aresztowany pod zarzutami korupcji.

Światowe Zrzeszenie Medyczne jest międzynarodową organizacją skupiającą stowarzyszenia medyczne z 84 krajów i liczącą 9 milionów członków-lekarzy różnych specjalności.

Zdaniem hinduskiej gazety, dr Desai, urolog, zgromadził wielką fortunę, między innymi poprzez przyjmowanie wielkich łapówek w zamian za załatwianie różnym szkołom i uniwersytetom akredytacji. Pomimo swojej przeszłości i znanych zarzutów korupcyjnych – dr Desai już w 2001 roku został odsunięty z funkcji szefa Zrzeszenia Lekarz w Indiach, choć z powodzeniem odzyskał tę pozycję w roku 2009 – wybrany został na prezydenta Światowego Zrzeszenia Medycznego, organizacji, która szczyci się “osiąganiem najwyższych standardów w dziedzinie etyki i edukacji medycznej na całym świecie”.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie BioEdge
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=21110 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]