Rząd ignoruje Kancelarię Prezydenta, która o toku śledztwa dowiaduje się z mediów

Aktualizacja: 2010-04-30 1:03 pm

“Kancelaria Prezydenta dowiaduje się o toku dochodzenia w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem z mediów, żadnych innych informacji nie otrzymuje” – podkreślił Jacek Sasin, zastępca szefa Kancelarii, w wywiadzie dla Polskiego Radia. Według niego, przytaczane w prasie fragmenty raportu sporządzonego przez Ministerstwo Obrony Narodowej na temat przyczyn tragedii wskazują, że dokument ten jest “pełen przekłamań i niespójności”

Gość programu “Radiowa Trójka” dodał, że jeśli taki raport został rzeczywiście ukończony, to otoczenie prezydenta powinno się o nim dowiedzieć wcześniej niż dziennikarze.

Zastępca szefa Kancelarii Prezydenta powiedział też w Programie Trzecim Polskiego Radia, że wpływ na ostateczną listę pasażerów lotu do Smoleńska miało kilka instytucji: Kancelaria Prezydenta, Marszałek Sejmu, który wnioskował o wysłanie do Katynia delegacji parlamentarzystów, a na zaproszenie Lecha Kaczyńskiego i w porozumieniu z ministrem Klichem, polecieli generałowie.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Polskie Radio - "Trójka - J. Sasin o śledztwie i liście pasażerów"
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=21104 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]