Skutki nieudolnego państwa: Niewykluczone, że rodziny ofiar spod Smoleńska same wezmą się za śledztwo

Aktualizacja: 2010-04-29 1:37 pm

Bliscy ofiar katastrofy 10 kwietnia są oburzeni opieszałością śledztwa i nie wykluczają wynajęcia wspólnego pełnomocnika, który pomoże im monitorować śledztwo w sprawie tragedii. – Tutaj chyba trudno mówić o jakichkolwiek postępach śledztwa – mówi Małgorzata Wasserman, córka tragicznie zmarłego posła PiS Zbigniewa Wassermana.

Członkowie rodzin ofiar są zbulwersowani brakiem postępów w dochodzeniu – ustalili reporterzy RMF FM. Rodziny tragicznie zmarłych mówią krótko – to śledztwo stoi w miejscu.

– Tutaj chyba trudno mówić o jakichkolwiek postępach śledztwa. Wiedzę posiadamy tylko i wyłącznie z mediów. Jesteśmy mocno zaniepokojeni sygnałami, które płyną. Tak naprawdę wiemy, że nic nie wiemy, łącznie z tym, że nie wiemy, kiedy doszło do katastrofy – podkreśla Małgorzata Wassermann.

Córka Zbigniewa Wassermanna przyznaje, że nie wie, czy przeprowadzono sekcję zwłok jej ojca, nie zna przyczyn jego śmierci. Dodaje, że rodziny będą walczyć o całą prawdę. – Nie mamy już nic do stracenia – mówi Małgorzata Wassermann.

Kilka dni wcześniej w wypowiedzi dla TVP 1 córka posła Zbigniewa Wassermanna powiedziała, że podczas identyfikacji zwłok ojca w Moskwie pytano ją, po co przyjeżdżał on do Katynia i na ile wycenia ona to, co się stało.

MaRo/Interia.pl

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Niewykluczone, że rodziny ofiar spod Smoleńska same wezmÄ… się za śledztwo»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=21058 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]