Aktualizacja strony została wstrzymana

Żydzi w obronie Kościoła prześladowanego przez media

W okresie nagonki medialnej na Papieża i Kościół katolicki, wykorzystującej przypadki nadużyć seksualnych dokonywanych przez księży, zabierają głos w obronie Kościoła również i prominentni Żydzi. Zdają sobie oni sprawę, że skala medialnie nagłaśnianych przypadków molestowania w Kościele katolickim nie jest obiektywna i nie w pełni odzwierciedla rzeczywistość. Wskazują oni również, że tego typu przypadki, nawet w proporcji większej, występują w innych denominacjach chrześcijańskich.

W Stanach Zjednoczonych w obronie Kościoła głos zabrał m.in. żydowski biznesmen starszego pokolenia –  Sam Miller, który w jednym z katolickich blogów napisał artykuł wyliczający medialne manipulacje. „Powiem dzisiaj tutaj coś, co wielu katolików powinno było powiedzieć 18 miesięcy temu. Może jest mi to łatwiej powiedzieć, ponieważ nie jestem katolikiem, ale mam już tego dość, więcej niż dość.” – pisze Sam Miller.

„W ciągu całego mojeo życia, nigdy nie byłem świadkiem bardziej mściwej, bardziej ordynarnej, bardziej tendencyjnej kampanii przeciwko Kościołowi katolickiemu, niż miało to miejsce w ciągu ostatnich 18 miesięcy, a najbardziej zadziwiającą rzeczą jest to, że ma to miejsce w takim kraju jak Stany Zjednoczone, gdzie podobno istnieje wzajemne poszanownie wolności wszystkich religii.” – stwierdza biznesmen z Cleveland.

Miller przywołał następnie cytat z opracowania z 2002 roku: „W ostatnim czasie nagonka medialna skupiła się na skandalu pedofilskim w Kościele katolickim, lecz jednocześnie relatywnie mało uwagi zwracano na wysoki wskaźnik przypadków molestowania seksualnego występującego w całej reszcie amerykańskich kościołów chrześcijańskich. A mamy do czynienia z kryzysem, który wystąpił we wszystkich religiach.”

Miller przywołuje bardzo konkretne statystyki dotyczące kontaktów seksualnych oraz molestowania seksualnego, przypadków występujących wśród pastorów „kościoła” Metodystów (United Methodist Church). Według statystyk sporządzonych przez protestancką uczelnię Fuller Theological Seminary, aż 12% pastorów przyznało się do stosunków seksualnych ze swoimi parafianami, prawie 42% pastorek przyznało się do seksualnych nacisków ze strony pastorów, a 17% parafianek przyznało się do nacisków seksualnych ze storny pastorów. Jednocześnie, według badań Phillipa Jenkinsa, w protestanckich „kościołach” aż 10% pastorów zostało oskarżonych o pedofilię, podczas gdy w Kościele katolickim wskaźnik ten wynosi 1,7%.

Po drugiej stronie Atlantyku głos w tej samej sprawie zabrał Jon Juaristi, znany poeta mieszkający w Madrycie, który na łamach dziennika hiszpańskiego ABC powiedział, że „Nie trzeba być katolikiem aby jasno dostrzec co zamierzają dokonać media atakujące Kościół”. Juaristi, który sam podkreśla, że jest Żydem pisze, że „dziennikarze i bloggerzy spodziewają się rezygnacji Papieża. […] Ludzie ci są bardziej zafascynowani ideą hipotetycznej rezygnacji Papieża niż samymi aktami pedofilii popełnionymi przez księży.” Według Juaristi kampania antykościelna ma jeden cel: wyrzucenie katolików z przestrzeni publicznej.

Znany poeta konkluduje: „W przypadku gdyby to co powiedziałem nie wystarczyło, dopowiem: Choć nie jestem katolikiem,ale nawet i ja nie jestem ślepy by dostrzec moralną mocną postawę dzisiejszego Pontyfkatu, tak bardzo przerastającą tę szarańczę oskarżycieli, którzy są niczym innym tylko podłymi prześladowcami.”

.