Ks. Amorth: Szatan szczególnie lubi zniewalać polityków

„Każdy jest narażony na działanie szatana”, jednak „szatan w szczególności lubi opętać tych, którzy zajmują się polityką” – powiedział ks. Gabriele Amorth, znany włoski egzorcysta w wywiadzie udzielonym pismu „Maria Mensajera”. Wywiad z egzorcystą opublikował także hiszpański dziennik „La Razon”- donosi Catholic News Agency.

W rzeczywistości Zły dosyć często działa w politykach – stwierdził ks. Amorth. – Szatan uwielbia przejmować kontrolę nad liderami biznesu, jak również nad tymi, którzy zajmują się polityką. Hitler i Stalin byli opętani. Skąd to wiem? Ponieważ zamordowali oni miliony ludzi. Ewangelia mówi: „Po owocach ich poznacie”. Niestety sprawowanie egzorcyzmu nad nimi nie byłoby wystarczające, ponieważ byli przekonani do tego, co robili. Nie możemy powiedzieć, że to było opętanie w dosłownym sensie, lecz raczej zupełna i dobrowolna akceptacja sugestii diabła – stwierdził duchowny.

Znany egzorcysta powtórzył to, co już wielokrotnie mówił odnośnie tego, kiedy należy udać się do egzorcysty: – Mówię tym, którzy przychodzą do mnie, by najpierw udali się do lekarza lub psychologa. Do egzorcysty dana osoba powinna przyjść dopiero wtedy, kiedy „przez dłuższy czas nie ma fizycznej ani psychologicznej podstawy do wyjaśnienia tego cierpienia”. – Psychiatrzy przysyłają mi przypadki nieuleczalne. Nie ma między nami rywalizacji. Psychiatra określa, czy jest to choroba, a egzorcysta, czy jest to przekleństwo – dodał ks. Amorth.

Nikt nie jest zabezpieczony przed działaniem diabła. Każdy jest podatny. Diabeł jest bardzo inteligentny. Zachowuje inteligencję anioła, którym kiedyś był – podkreślił duchowny.

– Przypuśćmy, na przykład, że ktoś z kim pracujesz jest zawistny wobec ciebie i przeklina cię. Zachorujesz. 90 proc. przypadków, którymi się zajmowałem są skutkiem takich właśnie przekleństw. Reszta to rezultat uczestnictwa w satanistycznych sektach lub w seansach czy magii. Jeśli żyjesz w zgodzie z Bogiem, wówczas znacznie trudniej jest szatanowi opętać cię – stwierdził kapłan.

Ks. Amorth powiedział również, że Papież popiera egzorcystów, jednak satanistyczne sekty są coraz powszechniejsze. Z tego powodu ma on kompletnie wypełniony czas przez najbliższe dwa miesiące: – Pracuję siedem dni w tygodniu od rana do wieczora, w tym w Wigilię Bożego Narodzenia, jak i w Wielki Tydzień – podkreślił egzorcysta.

Źródło: CatholicNewsAgency, AS

Za: PiotrSkarga.pl

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content