Orzeczenie rabinów: mleko żyrafy jest koszerne

Aktualizacja: 2008-06-6 7:21 pm

Izraelscy rabini z uniwersytetu Bar-Ilan orzekli “po przeprowadzeniu badań naukowych”, że mleko pochodzące od żyrafy jest koszerne – informuje agencja izraelska Yediot Acharonot.

Według prawa rabincznego, żyrafa jako zwierzę przeżuwające pokarm i posiadające racice, jest koszerna, jednak hodowla ich została dawno zarzucona. Pomimo, iż teoretycznie można było hodować (koszerne) żyrafy na mięso, toczyły się spory co do sposobu zabijania zwierzęcia, ponieważ “zgodnie z prawem żydowskim nikt nie wiedział w którym miejscu wbić nóż w jej długą szyję” – piszą eksperci w Yediot.

Uznanie mleka żyrafy za koszerne ma miejsce na krótko przed świętami Shavuot, kiedy to Żydzi tradycyjnie spożywają przetwory mleczne. Decyzja otwiera też możliwości poszerzenia rynku wyrobów koszernych.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2076 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]