Skandaliczne zachowanie delegacji marszałka Komorowskiego nad grobem Anny Walentynowicz

Aktualizacja: 2010-04-22 8:26 am

Jak podaje portalpomorza.pl, po zakończeniu wczo- rajszej ceremonii pogrzebowej Anny Walentynowicz, podczas zakopywania trumny na cmentarzu w Gdańsku-Wrzeszczu, pod sam grób podjechał samochód z delegacją Marszałka Sejmu, której członkowie “chwiejnym krokiem zanieśli wieniec od Bronisława Komorowskiego”.

“Panowie wnieśli wieniec pod grób – relacjonuje reporter portalupomorza.pl – Przywieziony fotograf zrobił im pamiątkowe zdjęcie – do archiwum sejmowego. Delegacja położyła wieniec tuż przed zakopywanym właśnie grobem. Panowie musieli uważać, aby nie stracić równowagi i nie wpaść. Jeden z nich był wyraźnie “zmęczony”. Natychmiast zameldowali komórką Marszałkowi, że zadanie wykonane – wieniec jest na miejscu”.

Reporter, który rozmawiał z członkami delegacji – konkretnie z doradcą marszałka Komorowskiego – Waldemarem Strzałkowskim relacjonuje, że “cuchnęło alkoholem”, a jego rozmówca mówił “bełkotliwym głosem”. Doradca marszałka Komorowskiego nie odpowiedział na pytanie, dlaczego delegacja zjawia się 2,5 godziny po ceremonii pogrzebowej, ani dlaczego na pogrzebie nie pojawił się marszałek Komorowski, mimo że tego dnia był w Gdańsku na pogrzebie Macieja Płażyńskiego.

Całe zdarzenie zostało udokumentowane, zarówno w postaci filmu, jak i zdjęć, które publikuje portalpomorza.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=20752 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]