Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad: światem rządzą ludzie niekompetentni

Aktualizacja: 2008-06-3 2:09 pm

Podczas konferencji prasowej w Rzymie prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad powiedział, że światem rządzą ludzie niekompetentni.

Przywódca Republiki Islamskiej wziął udział w inauguracji międzynarodowego szczytu na temat kryzysu żywnościowego. Spotkanie zorganizowała organizacja do spraw wyżywienia rolnictwa należąca do ONZ.

W swoim wystąpieniu na forum FAO Ahmadineżad zaatakował Organizację Narodów Zjednoczonych. Na konferencji prasowej kończącej wizytę w stolicy Włoch wolał mówić o Stanach Zjednoczonych.

Prezydent Iranu stwierdził, że prezydent Bush myśli o nowym ataku wojskowym na jego kraj, lecz jak dodał, nigdy mu się to nie uda. Zdaniem Ahmadineżada amerykański przywódca wielokrotnie szukał pretekstu do konfrontacji. Prezydent Iranu podkreślił także, że program nuklearny, jaki jego kraj przeprowadza, jest zgodny z prawem.

Irański przywódca uważa, że wraz z końcem kadencji Busha, dobiega końca hegemonia Stanów Zjednoczonych na Bliskim Wschodzie.

Mahmud Ahmadineżad widział się w Rzymie jedynie z sekretarzem generalnym ONZ Ban Ki Munem i grupą włoskich przedsiębiorców.

Za: Polskie Radio

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2068 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]