Moskwa wstrzymała ekstradycję do Kolumii b. porucznika armii izraelskiej skazanego za szkolenie paramilitarnych oddziałów dla mafii narkotykowej

Aktualizacja: 2008-06-3 1:16 pm

Władze rosyjskie wstrzymały planowaną ekstradycję do Kolumbii izraelskiego Żyda, Yair Kleina, który zatrzymany został w Moskwie w zeszłym roku na prośbę Bogoty. Yair Klein został skazany przez władze kolumbijskie za nielegalne trenowanie paramilitarnych sił służących mafiom narkotykowym.

Yair Klein, były porucznik armii izraelskiej, odsiadywał już w przeszłości wyrok za trenowanie nielegalnych grup paramilitarnych w Afryce. Zatrzymany w Moskwie, przyznał się do zarzucanych czynów mówiąc m.in., że szkolenie odbywało się za wiedzą czynników rządowych.

Wstrzymanie ekstradycji dokonano w wyniku interwencji Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Adwokat zatrzymanego, Dmitry Yampolsky powiedział, że “Jego ekstradycja do Kolumbii byłaby nielegalna, gdyż jego prawa człowieka byłyby tam nieprzestrzegane.”


ZOB. RÓWNIEŻ:


Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2066 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]