Grupa kongresmanów zapytuje o cel przeznaczania 400 milionów dolarów na “edukację seksualną”

Aktualizacja: 2006-04-2 12:00 am

Członkowie Kongresu Stanów Zjednoczonych zwrócili się do federalnej agencji Government Accountability Office (GAO) nadzorującej wydatki rządowe, z zapytaniem o zbadanie wydatków na programy “edukacji seksualnej” w amerykańskich szkołach. Dwudziestu jeden kongresmanów wnosi o zbadanie i zrewidowanie co najmniej 24 różnorodnych szkolnych programów, na które wydawanych jest przeszło 400 milionów dolarów rocznie.
Jednym z kongresmanów podpisanych pod wnioskiem jest Rep. Don Manzullo, (R-Ill), który mówi, że “zapytujemy GAO między innymi dlatego, że niektóre z tych programów nakierowane są na 9- i 10-letnie dzieci.” Progamy “edukacji seksualnej” polegają m.in. na praktycznych zajęciach nauki nakładania kondomów (Program Becoming a Responsible Teen), czy też zachęcają dzieci do wspólnych zakupów kondomów (Program Be Proud, Be Responsible).
Jak do tej pory, GAO nie odpowiedziało na zapytanie kongresmanów.

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=206 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]