Premier Tony Blair na drodze do przyjęcia wiary katolickiej?

Aktualizacja: 2006-04-2 12:00 am

Premier Wielkiej Brytanii Tony Blair, uczęszcza wraz z żoną i czworgiem dzieci na zamknięte Msze św. – informuje dodatek niedzielny The Sunday Times do dziennika The Times.
Od 2003 roku Tony Blair, Anglikanin, uczestniczy wraz ze swoją żoną Cherie we Mszy św. celebrowanej przez franciszkanina, ojca Michael Seed w kaplicy na Downing Street.

Jakkolwiek Komunię św. przyjmuje tylko żona Premiera, Cherie i ich czwórka dzieci wychowywana w wierze katolickiej, krążą pogloski, że premier Tony Blair planuje przejście na katolicyzm po zakończeniu się jego kadencji. Miałby on być przygotowywany przez ojca Seed, który w przeszłości przyczynił się do przejścia na katolicyzm takich brytyjskich parlamentarzystów, jak John Gummer czy Ann Widdecombe.

Ojciec Seed odmówił udzielenia komentarzy na ten temat, a Urząd Premiera odmówił z uzasadnieniem, że nie będzie komentował “prywatnych kwestii”.

W historii Wielkiej Brytanii nie było katolickiego premiera, a Cherie Blair jest pierwszą żoną premiera brytyjskiego, wyznającą wiarę rzymsko-katolicką.

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=205 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]