Amerykański Departament Stanu zagubił kilkaset laptopów z tajnymi informacjami

Aktualizacja: 2008-05-6 11:00 pm

Amerykański Departament Stanu nie może się doliczyć od kilkuset do tysiąca laptopów zawierających poufne lub tajne informacje, w tym dotyczących stosunków dyplomatycznych z innymi państwami – ujawniła wewnętrzna kontrola.

Z zaginionych laptopów, prawie 400 należało do specjalnego wydziału antyterrorystycznego, administrowanego przez… Biuro Bezpieczeństwa Dyplomatycznego Departamentu Stanu, odpowiedzialnego za bezpieczeństwo sieci komputerowej i urządzeń komputerowych. Biuro zabezpiecza również zagranicznych dyplomatów podczas ich wizyt w Stanach Zjednoczonych.

Biuro zarządziło szczegółową i przyspieszoną inwentaryzację wyposażenia, kontaktując się nawet z byłymi pracownikami, którzy być może zapomnieli zwrócić sprzętu komputerowego.

Jeden z kontrolerów ujawnił, że zaginął ślad po urządzeniach komputerowych Departamentu, wartości 30 milionów dolarów.

John Naland, emerytowany dyplomata, prezydent stowarzyszenia dyplomatów American Foreign Service Association powiedział, że informacja o zaginięciu laptopów jest niepokojąca. “Jeśli te laptopy, które zaginęły zawierały tajne informacje, mówimy o poważnych konsekwencjach.”

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2046 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]