Belgijska gazeta śmieje się z tragedii pod Smoleńskiem

We wczorajszym wydaniu belgijskiej gazety Gazet van Antwerpen, pojawił się skandaliczny rysunek, zobaczcie sami jak kpią sobie z Polaków.

Fot. Gazet van Antwerpen

Orzełek z roztrzaskaną głową, a w tle Polska flaga i napis: „Orzeł wylądował”. Właśnie tak makabryczna karykatura pojawiła się dzisiaj w belgijskiej prasie – Gazet van Antwerpen. Polska ambasada w Belgii złożyła zażalenie.

– Nie zamierzamy przepraszać – powiedział RMF FM, Pascal Kerkhove, redaktor naczelny „Gazet van Antwerpen”. – Co do interpretacji należy zgłaszać się do karykaturzysty – dodał również i zaraz poinformował, że „rola redakcji ogranicza się do sprawdzenia, czy rysunek nie zawiera treści rasistowskich lub nie narusza dóbr osób prywatnych”.

Autorzy, nie bądźcie obojętni, wyślijcie protest! Tutaj zamieszczamy dane redakcji: http://www.gva.be/service/info_contact/

Łukasz Kłosiński

Za: wiadomosci24.pl | http://www.wiadomosci24.pl/artykul/orzel_wyladowal_belgowie_smieja_sie_z_tragedii_pod_133548.html | Orzeł wylÄ…dował... Belgowie śmiejÄ… się z tragedii pod Smoleńskiem

Skip to content