Belgijska gazeta śmieje się z tragedii pod Smoleńskiem

Aktualizacja: 2010-04-13 4:17 pm

We wczorajszym wydaniu belgijskiej gazety Gazet van Antwerpen, pojawił się skandaliczny rysunek, zobaczcie sami jak kpią sobie z Polaków.

Fot. Gazet van Antwerpen

Orzełek z roztrzaskaną głową, a w tle Polska flaga i napis: “Orzeł wylądował”. Właśnie tak makabryczna karykatura pojawiła się dzisiaj w belgijskiej prasie – Gazet van Antwerpen. Polska ambasada w Belgii złożyła zażalenie.

– Nie zamierzamy przepraszać – powiedział RMF FM, Pascal Kerkhove, redaktor naczelny “Gazet van Antwerpen”. – Co do interpretacji należy zgłaszać się do karykaturzysty – dodał również i zaraz poinformował, że “rola redakcji ogranicza się do sprawdzenia, czy rysunek nie zawiera treści rasistowskich lub nie narusza dóbr osób prywatnych”.

Autorzy, nie bądźcie obojętni, wyślijcie protest! Tutaj zamieszczamy dane redakcji: http://www.gva.be/service/info_contact/

Łukasz Kłosiński

Za: wiadomosci24.pl -- [Org. tytuł: « Orzeł wylÄ…dował... Belgowie śmiejÄ… się z tragedii pod Smoleńskiem»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=20393 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]