Oświadczenie posła Artura Górskiego w sprawie wypowiedzi w “Naszym Dzienniku” na temat udziału Rosjan w śmierci Prezydenta RP

Aktualizacja: 2010-04-13 9:54 am

W niektórych mediach zostałem bardzo mocno skrytykowany za słowa, które wypowiedziałem w rozmowie dla „Naszego Dziennika” kilka godzin po tragedii pod Smoleńskiem. Osoby, które posłużyły się moją wypowiedzią jako krytyką aktualnych działań strony rosyjskiej posunęły się do nadużycia, gdyż już przy samym wywiadzie była adnotacja, że jest to „korespondencja z Katynia”.

Z dziennikarzem „Naszego Dziennika” rozmawiałem w pociągu jadącym ze Smoleńska do Warszawy, w atmosferze najwyższych emocji, które towarzyszyły wszystkim uczestnikom uroczystości katyńskich. Tylko te osoby, które przy grobach katyńskich czekały na przybycie Lecha Kaczyńskiego, wiedzą, jaki szok przeżyli uczestnicy uroczystości, gdy dowiedzieli się o tragicznej katastrofie. Wówczas wielu z nas nie dawało wiary w przypadkowy charakter zdarzenia, a te obawy były wzmacniane pierwszymi sygnałami, które do nas docierały. Pojawiło się wiele wątpliwości i obaw, i podejrzeń. Dobrze, że obecne doniesienia mediów o działaniach władz rosyjskich pokazują, że Rosji także zależy na pełnym wyjaśnieniu tej katastrofy. Miejmy nadzieję, że wspólnymi siłami – strony polskiej i rosyjskiej – odkryjemy prawdę o katastrofie samolotu, którym leciał Prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką i tylu znakomitych Polaków.


Artur Górski
Poseł na Sejm

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=20373 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]