Brooklyn: 32-lata więzienia dla ortodoksyjnego rabina za molestowanie seksualne

Sedzina Patricia DiMango z Sądu Najwyższego nowojorskiej dzielnicy Brooklyn, wydała 12 kwietnia br. wyrok do 32 lat pozbawienia wolności, skazując rabina Barucha Lebovits na maksymalną z możliwych karę, za przestępstwa molestowania seksualnego.

Rabin Lebovits skazany został za osiem udowodnionych przypadków molestowania seksualnego. „Należy podkreślić i wysłać tym samym przesłanie, że znęcanie się nad dziećmi nie będzie tolerowane” – stwierdziła sędzina.

Obrońca oskarżonego nazwał swojego klienta „świętym człowiekiem” i twierdził, że oskarżenia wynikały jedynie z chęci zysku. Według obrony, rodziny osób poszkodowanych nie wysuwały oskarżeń dopóki nie dowiedziały się, że syn oskarżonego wygrał w izraelskiej loterii dużą sumę pieniędzy.

Pomimo tych tłumaczeń, ława przysięgłych uznała rabina Lebovitsa winnym molestowania seksualnego 16-letniego chłopca. Po usłyszeniu wyroku, 22-letni dziś chłopiec, który jest synem przyjaciela oskarżonego stwierdził, że odczuł ulgę i „na powrót odzyskał optymizm, który wydawało mu się, że już utracił”. Babcia ofiary powiedziała jednak, że jego wnuczek nigdy już nie będzie taki sam, gdyż po doświadczeniach molestowania seksualnego zaczął brać narkotyki i dopuszczał się kradzieży.

Jak stwierdza wielu działaczy przeciwko molestowaniu seksualnemu, w tym żydowskich działaczy dostrzegających ten wielki problem w środowiskach żydowskich uważa, że tak wysoki wyrok pozbawienia wolności „będzie sygnałem dla ortodoksyjnych żydowskich środowisk, w których szczera dyskusja na tematy molestowania seksualnego, jest rzadkością.”

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: NYDailyNews | http://www.nydailynews.com/news/ny_crime/2010/04/12/2010-04-12_rabbi_baruch_lebovits_is_sentenced_to_10_23_to_32_years_in_prison_for_molesting_.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content