Brooklyn: 32-lata więzienia dla ortodoksyjnego rabina za molestowanie seksualne

Aktualizacja: 2010-04-12 2:48 pm

Sedzina Patricia DiMango z Sądu Najwyższego nowojorskiej dzielnicy Brooklyn, wydała 12 kwietnia br. wyrok do 32 lat pozbawienia wolności, skazując rabina Barucha Lebovits na maksymalną z możliwych karę, za przestępstwa molestowania seksualnego.

Rabin Lebovits skazany został za osiem udowodnionych przypadków molestowania seksualnego. “Należy podkreślić i wysłać tym samym przesłanie, że znęcanie się nad dziećmi nie będzie tolerowane” – stwierdziła sędzina.

Obrońca oskarżonego nazwał swojego klienta “świętym człowiekiem” i twierdził, że oskarżenia wynikały jedynie z chęci zysku. Według obrony, rodziny osób poszkodowanych nie wysuwały oskarżeń dopóki nie dowiedziały się, że syn oskarżonego wygrał w izraelskiej loterii dużą sumę pieniędzy.

Pomimo tych tłumaczeń, ława przysięgłych uznała rabina Lebovitsa winnym molestowania seksualnego 16-letniego chłopca. Po usłyszeniu wyroku, 22-letni dziś chłopiec, który jest synem przyjaciela oskarżonego stwierdził, że odczuł ulgę i “na powrót odzyskał optymizm, który wydawało mu się, że już utracił”. Babcia ofiary powiedziała jednak, że jego wnuczek nigdy już nie będzie taki sam, gdyż po doświadczeniach molestowania seksualnego zaczął brać narkotyki i dopuszczał się kradzieży.

Jak stwierdza wielu działaczy przeciwko molestowaniu seksualnemu, w tym żydowskich działaczy dostrzegających ten wielki problem w środowiskach żydowskich uważa, że tak wysoki wyrok pozbawienia wolności “będzie sygnałem dla ortodoksyjnych żydowskich środowisk, w których szczera dyskusja na tematy molestowania seksualnego, jest rzadkością.”

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie NYDailyNews
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=20351 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]