Piękny, mądry, patriotyczny gest: Jednocząc się w bólu, Kubica rezygnuje z rajdu

Aktualizacja: 2010-04-11 12:10 pm

Robert Kubica w związku z tragedią w Smoleńsku odwołał swój start w dzisiejszym rajdzie Citta di Fiorli.

Kierowca rajdowy wydał oświadczenie, w którym jednoczy się w bólu z Polakami. “Jestem zszokowany i zasmucony wiadomością o tej tragedii, która dla naszego narodu jest bezprecedensowa” – napisał Robert Kubica cytowany przez potal branżowy f1.com. “Dzień pamięci ofiar Katynia przekształcił się dla Polaków w dzień wielkiej żałoby. Pragnę wyrazić serdeczne kondolencje dla rodzin ofiar wypadku i myślami pozostaję z moimi rodakami, którzy są mocno wstrząśnięci tą tragedią” – dodał.

Robert Kubica i Jakub Gerber nie wezmą udziału w niedzielnych zawodach. Polska załoga, mająca zadebiutować w Renault Clio Super 1600 (dotychczas polski kierowca F1 startował modelem Clio R3 Maxi), zaliczyła jedynie sobotni odcinek testowy.

Najszczersze kondolencje Polakom w związku z tragedią do jakiej doszło w sobotę pod Smoleńskiem złożył także na swojej oficjalnej stronie internetowej team Renault.

(f1.com, renault.com)

Za: niezalezna.pl -- [Org. tytuł: « KUBICA REZYGNUJE Z RAJDU»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=20313 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]