TV Rossija w niedzielny wieczór jeszcze raz pokaże Katyń

Aktualizacja: 2010-04-11 7:42 am

Nazajutrz po tragedii pod Smoleńskim, w której zginął polski prezydent z delegacją, rosyjska telewizja państwowa pokaże „Katyń” Andrzeja Wajdy”. Tym razem nie w kanale tematycznym, ale w swoim głownym kanale. Władze na emisję wybrały najlepszy czas antenowy.

Niedziela, 11 kwietnia, godzina 21:20 czasu moskiewskiego (19:20 czasu polskiego), dramat „Katyń” – taką informację podawała rosyjska telewizja w głownym wydaniu swojego programu informacyjnego „Wiesti”.

Nieco ponad tydzień temu „Rossija” pokazała już film Wajdy w kanale tematycznym „Kultura”. Obejrzało go wtedy 7 proc. rosyjskich widzów. Była to pierwsza projekcja tego filmu w rosyjskiej telewizji.

“Katyń” nie trafił do oficjalnej dystrybucji w Rosji. A zgodnie z kontraktem zawartym z polskim producentem, rosyjski dystrybutor powinien był wprowadzić film do kin przed końcem 2008 r. Dotychczas obraz prezentowany był tylko na pojedynczych pokazach i na festiwalach.

Niedzielna projekcja w głównym kanale państwowej telewizji ma związek z sobotnią katastrofą. Pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński, czołowi parlamentarzyści, duchowni, działacze społeczni i państwowi. Poniedziałek,  prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew ogłosił dniem żałoby narodowej.

mm/Dziennik.pl

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=20298 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]