Aktualizacja strony została wstrzymana

TV Rossija w niedzielny wieczór jeszcze raz pokaże Katyń

Nazajutrz po tragedii pod Smoleńskim, w której zginął polski prezydent z delegacją, rosyjska telewizja państwowa pokaże „Katyń” Andrzeja Wajdy”. Tym razem nie w kanale tematycznym, ale w swoim głownym kanale. Władze na emisję wybrały najlepszy czas antenowy.

Niedziela, 11 kwietnia, godzina 21:20 czasu moskiewskiego (19:20 czasu polskiego), dramat „Katyń” – taką informację podawała rosyjska telewizja w głownym wydaniu swojego programu informacyjnego „Wiesti”.

Nieco ponad tydzień temu „Rossija” pokazała już film Wajdy w kanale tematycznym „Kultura”. Obejrzało go wtedy 7 proc. rosyjskich widzów. Była to pierwsza projekcja tego filmu w rosyjskiej telewizji.

„Katyń” nie trafił do oficjalnej dystrybucji w Rosji. A zgodnie z kontraktem zawartym z polskim producentem, rosyjski dystrybutor powinien był wprowadzić film do kin przed końcem 2008 r. Dotychczas obraz prezentowany był tylko na pojedynczych pokazach i na festiwalach.

Niedzielna projekcja w głównym kanale państwowej telewizji ma związek z sobotnią katastrofą. Pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński, czołowi parlamentarzyści, duchowni, działacze społeczni i państwowi. Poniedziałek,  prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew ogłosił dniem żałoby narodowej.

mm/Dziennik.pl

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/tv_rossija_w_niedzielny_wieczor_jeszcze_raz_pokaze_katyn