Belgia: Trzy razy więcej eutanazji niż siedem lat temu

Aktualizacja: 2010-04-9 6:05 pm

Gdy w 2003 roku zaczęto w Belgii wykonywać eutanazję w majestacie prawa, szybko zgłosiło się kilkuset chętnych “na śmierć”. Po siedmiu latach jest ich już jednak blisko trzy razy więcej.

Raport na temat “owoców” funkcjonowania ustawy eutanazyjnej w Belgii, przygotowany przez flamandzkojęzyczny Uniwersytet Brukseli publikuje w kwietniowym numerze “British Journal of General Practice”. Wynika z niego, że liczba osób zgłaszających się po śmierć „na życzenie” rośnie w drastycznym tempie.

Podczas gdy siedem lat temu 235 na eutanazję zdecydowało się 235, to w 2008 roku – ostatnim, który objął raport – było to już 705 osób. W roku ubiegłym prawdopodobnie liczba była jeszcze wyższa.

Większość tych eutanazji została przeprowadzona w domach pacjentów przez personel medyczny, który podawał im najczęściej silne środki nasenne.

Belgia zalegalizowała eutanazję w 2002 roku. Miała być ona dostępna dla osób dorosłych, którym dokucza „ciągły, nieznośny ból fizyczny lub psychiczny” i którzy są w stanie wyrazić na to świadomą i dobrowolną zgodę. W praktyce jednak przepisy są często omijane bądź wprost łamane.

AJ/LifeSiteNews.com

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=20227 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]