Australia: kardynał Pell skrytykował hipotezę o globalnym ociepleniu

Aktualizacja: 2008-04-23 8:04 pm

Hipotezie o globalnym ociepleniu klimatu towarzyszy przesadny rozgłos, nie popiera jej ogół naukowców, a poszczególne rządy powinny przemyśleć, jak sensownie wydawać środki publiczne – uważa kard. George Pell. Arcybiskup Sydney poświęcił tej tematyce artykuł zamieszczony na łamach australijskiego tygodnika katolickiego „The Sunday Telegraph” – informuje Radio Watykańskie.

Hierarcha należący do Papieskiej Rady „Iustitia et Pax” przytoczył szereg danych naukowych. Przypomniał, że tegoroczna zima była w Kanadzie chłodniejsza niż uznawana za rekordowo surową zima przełomu lat 1970/71. Na Wielkanoc w wielu europejskich metropoliach spadł śnieg, a dekada lat trzydziestych dwudziestego wieku była cieplejsza od lat dziewięćdziesiątych. Odnotowywane zmiany poziomu morza, długości i grubości lodowców mieszczą się w granicach wahań. W opinii naukowców, hipoteza o globalnym ociepleniu nie jest dostatecznie udokumentowana. Zastanawia również fakt, że pomimo wzrostu emisji dwutlenku węgla od 2001 r. nie wzrosła temperatura Ziemi – informuje rozgłośnia watykańska.

Źródło: Radio Watykańskie

Za: PiotrSkarga.pl

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2022 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]