Moskwa: Plakaty ze Stalinem w Dzień Zwycięstwa

Władze Moskwy zamierzają umieścić plakaty Józefa Stalina na plakatach w trakcie obchodów 9 maja Dnia Zwycięstwa. Pomysł ten został skrytykowany przez organizacje broniące praw człowieka. Ludmiła Szwecowa z merii rosyjskiej stolicy odpowiedziała, że dekoracje w mieście „będą adekwatne do pamięci historycznej”.

Ludmiła Szwecowa podkreśliła, że historia jest historią i rezygnacja z plakatów z fotografiami Stalina byłaby rzeczą niedobrą. Władze Moskwy zamierzają umieścić 10 informacyjnych tablic poświęconych roli Józefa Stalina jako przywódcy państwa radzieckiego w okresie drugiej wojny światowej. Portrety Stalina można będzie zobaczyć w najważniejszych miejscach rosyjskiej stolicy – przed Teatrem Wielkim, na Pokłonnej Górze lub przed wejściem do Parku Gorkiego.

Przedstawiciele rosyjskich organizacji praw człowieka są oburzeni takimi planami. Zwracają uwagę, że Stalin jest przestępcą odpowiedzialnym za śmierć milionów ludzi i reklamowanie jego osoby jest nie na miejscu. Zapowiadają akcje protestu w przypadku pojawienia się jego podobizn na plakatach.

IAR/Kresy.pl

Za: Kresy.pl | http://www.kresy.pl/wydarzenia?zobacz/plakaty-ze-stalinem-w-dzien-zwyciestwa | Plakaty ze Stalinem w Dzień Zwycięstwa

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content