Aktualizacja strony została wstrzymana

Bush, Cheney, Rumsfeld wiedzieli, że w Guantanamo przetrzymywano niewinnych ludzi

„Prezydent George W. Bush, wiceprezydent Dick Cheney i sekretarz obrony Donald Rumsfeld ukrywali przed opinią publiczną wiedzę, że większość z osób przetrzymywanych w obozie Guantánamo Bay jest niewinnych.” – ujawnia dokument opublikowany przez brytyjski dziennik The Times.

Czołowi neokonserwatywni i prosyjonityczni politycy ukrywali tę wiedzę z obawy przed możliwością dekonspiracji swoich prawdziwych planów wojny z Irakiem oraz doktryny permanentnej”wojny z terroryzmem”. Dokument, na który powołuje się The Times, jest oskarżeniem wysuniętym przez pułkownika Lawrence Wilkersona, głównego szefa sztabu generała Colin Powella, w czasie gdy ten sprawował funkcję Sekretarza Stanu USA.

Pułkownik Wilkerson oskarża głównie Chaney’a i Rumsfelda o wysłanie do obozu Guantánamo i przetrzymywanie tam głównie niewinnych ludzi. Były wiceprezydent i sekretarz obrony zdawali sobie sprawę, że większość z 742 więźniów wysłanych w 2002 roku do obozu jest niewinnych, jednak „zwolnienie ich było polityczną niemożliwością”. Ta „niemożliwość” zwolnienia niewinnych ludzi i torturowanie ich wiąże się z wypełnianiem syjonistycznych nacisków do prowadzenia wojen pożytecznych dla Izraela oraz imperialistycznej polityki USA. Tak jak całkowicie kłamliwe były doniesienia o posiadaniu broni masowego rażenia przez reżim Saddama Husseina mogącej zagrozić Stanom Zjednoczonym, tak dzisiaj konstruuje się podobne fałszywe oskarżenia pod adresem Iranu.

Odnosząc się do osoby wiceprezydenta Cheney, pułkownik Wilkerson powiedział, że „Zupełnie nie interesowała go sprawa, że większość więźniów Guantánamo  była niewinna.” Cheney miał powiedzieć, że „Jeśli setki niewinnych ludzi ma cierpieć celem zatrzymania grupki prawdziwych terrorystów – niech tak będzie.” Wilkerson dodaje, że wojska amerykańskie więziły 12-letnie dzieci, jak i 93-letnich starców, którzy nigdy wcześniej nie widzieli na oczy żołnierza amerykańskiego, a stali się ofiarami poprzez sprzedanie ich amerykańskim władzom okupacyjnym przez sąsiadów za 5 tysięcy dolarów.

Pierwsi więźniowie byli zwalniani z Guantánamo już we wrześniu 2002 roku. Prezydent Bush zwolnił w sumie ponad 530 więźniów. W chwili obecnej przebywa w obozie 180 więźniów.

Krytyczne uwagi pułkownika Wilkersona są pierwszymi pochodzącymi z tak wysokiego szczebla administracji prezydenta Busha.

W 2006 roku powstał film brytyjskiego reżysera Michaela Winterbotom pt „Droga do Guantanamo” (The Road to Guantanamo), przedstawiający przypadek jednego z muzułmańskich młodzieńców, zatrzymanego przez wojska amerykańskie i niewinnie osadzonego w Guantánamo. Film pokazuje brutalność żołnierzy amerykańskich i systemu, który w wielu przypadkach nadaje jednoznaczne skojarzenia z działaniami nazistowskich jednostek SS i policji Gestapo. Pokazuje też propagandę mass-mediów i zdominowanego przez Żydów Hollywoodu, przypominającą w swym jednostronnym wymiarze czasy Goebbelsa i Leni Riefenstahl.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: The Times |http://www.timesonline.co.uk/tol/news/world/us_and_americas/article7092435.ece

Skip to content