Vancouver: Policja nie interweniowała na masowe, publiczne zażywanie narkotyków

Aktualizacja: 2008-04-23 2:53 pm

Kim Capri, radna miasta Vancouver w kanadyjskiej prowincji British Columbia, zażądała wyjaśnień wobec zachowania się policji, która nie zareagowała na masowe łamanie obowiązujacego prawa.

Anarchistyczna grupa o nazwie “4/20” urządziła w weekend 19 kwietnia br. demonstrację wzywając do legalizacji marihuany. Demonstracja, mająca być częścią akcji organizowanej przez podobne grupy w wielu krajach świata, zgromadziła w Vancouver ponad 6000 osób. Wielu z uczestników ostentacyjnie i nieskrępowanie paliło marihuanę, przy biernie patrzącej na całe widowisko policji.

Radna Kim Capri mówi oburzona: “Jeśli, dajmy na to, jakaś para zechce sobie urządzić piknik w parku i naleje sobie kieliszek wina, jako dodatek do sałatki z kurczakiem, to zjawia się policja i wylewa im wino. A tutaj [bez żadnej interwencji policji] ludzie publicznie i masowo palili marihuanę.”

Komisarz policji Tim Fanning odpierał te zarzuty mówiąc, że zachowanie policji nie było wybiórcze, lecz wynikalo z problemów logistycznych: “Nie wydaje mi się, że ktokolwiek w tym mieście pomyślałby o tym, iż byłoby odpowiednie zaaresztować 6- czy 12-tysięcy ludzi, którzy palą marihuanę.”

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2019 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]