PO zwalnia uczciwych prokuratorów

Aktualizacja: 2010-04-9 8:09 am

“Dostaną cztery miliony za bezczynność. Stracili pracę, ale nie pensje.” Pod takim sensacyjnym tytułem pisze o sytuacji w tzw. wymiarze sprawiedliwości, wydawany w Polsce niemiecki dziennik “Dziennik”.

Der Dziennik ubolewa, że “Nawet 13 tysięcy brutto miesięcznie będzie dostawać 28 prokuratorów z Prokuratury Krajowej, którzy znaleźli się na bezrobociu. Choć są wśród nich zaledwie czterdziestolatkowie, pieniądze będą otrzymywać aż do uzyskania wieku emerytalnego. Rocznie budżet wyda na nich 4,4 mln zł.” Niestety, nieudolne reformy systemu prowadzone przez rząd PO celowo wykluczają zdolnych, odważnych i nade wszystko uczciwych prokuratorów od zajmowania się pracą zawodową. Dlatego też w ramach likwidacji Prokuratory Krajowej, pozbyto się oskarżycieli dażących do uczciwego funkcjonowania Prokuratury, nawet kosztem zapewnienia im ciągłości wynagrodzenia.

Wśród zwolnionych prokuratorów są młodzi ludzie, np. 42-letni Dariusz Barski czy 40-letni Bogdan Święczkowski. “Jestem przeciwnikiem ustawy, to nie moja wina, że chcą mi płacić za nic. Proszę pytać polityków.” – mówi Święczkowski. “Zarabiałem około 11 tysięcy na rękę. I tyle będę otrzymywał za siedzenie w domu. To kretynizm, ale skoro nasze państwo na to stać.” – ironizuje inny z prokuratorów.

Państwa polskiego nie stać na wypłacanie wysokich pensji za bezczynność, lecz politykierstwo i antypolska działalność rządzącej partii biorą górę nad dobrem Polski czy nawet zwykłym zdrowym rozsądkiem.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Dziennik.pl
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=20158 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]