USA: pediatrzy przestrzegają przed zachęcaniem młodych do rozwijania skłonności homoseksualnych

Aktualizacja: 2010-04-8 11:32 am

Amerykańscy pediatrzy przestrzegają nauczycieli, że ich pro-homoseksualna postawa względem uczniów, którzy mają przejściowe kłopoty z określeniem własnej tożsamości seksualnej, krzywdzi ich.

– Jesteśmy głęboko zaniepokojeni tym, ze w zbyt wielu przypadkach błędne lub niewłaściwe założenia stanowią drogowskaz dla nauczycieli, by przyjąć taki sposób postępowania względem młodzieży niepewnej swojej tożsamości, który jest wręcz szkodliwy dla niej
– wyjaśnia zastępca rektora American College of Pediatricians, dr Den Trumbull.

Stosowny list w tej sprawie kolegium kształcące pediatrów wysłało do blisko 15 tys. szkół na Florydzie.

Lekarze przestrzegli, że szkoły nie powinny prowadzić polityki, która potwierdza i zachęca do rozwoju skłonności nie-heteroseksualnych wśród uczniów, którzy w danym momencie zwyczajnie mogą eksperymentować lub przeżywać chwilowe zamieszanie dot. własnej tożsamości.

Lekarze zaznaczyli, że takie przedwczesne etykietowanie może prowadzić do zaangażowania się młodych ludzi w „zachowania homoseksualne, które stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia fizycznego i psychicznego, a także dla życia”.

Pediatrzy stwierdzili ponadto, że ponieważ nie ma dowodów na to, że ktoś rodzi się gejem lub transseksualistą, dlatego też szkoły ani nauczyciele nie powinni nauczać, ani wmawiać uczniom, że skłonności homoseksualne są wrodzone i niezmienne. Badania wykazały, że terapia polegająca na przywróceniu skłonności heteroseksualnych jest skuteczna w przypadku wielu osób.

Wcześniej do amerykańskich szkół trafiły broszury Krajowego Stowarzyszenia Edukacyjnego oraz Stowarzyszenia Psychologicznego zatytułowane „Just the Facts”, w których zniechęcano młodzież do zmiany skłonności homoseksualnych i utrzymywano, że homoseksualizm jest „normalnym wyrazem ludzkiej seksualności”.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=20124 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]