Kanada: skandaliczna konferencja homoseksualna w szkole podstawowej

Aktualizacja: 2010-04-7 1:47 pm

Kuratorium w Vancouver zorganizowało po raz pierwszy, 24 marca tego roku, konferencję „antyhomofobiczną” dla uczniów w jednej ze szkół podstawowych.

Celem konferencji, jak poinformował koordynator kuratorium ds. zwalczania homofobii i promowania różnorodności, Steve Mulligan było zapoznanie się z planami, doświadczeniem i potrzebami organizowania przez uczniów zajęć z zakresu zwalczania homofobii i stereotypowego postrzegania płci.

Z informacji kuratorium wynika również, że celem spotkania i wymiany zdań było ponadto zachęcenie dzieci do zakładania na terenie szkół homoseksualnych klubów. – Założenie klubu Gay Straight Allinace jest ważnym krokiem w przekazaniu informacji zarówno personelowi, jak i uczniom o tym, że wszyscy uczniowie będą bezpieczni i wolni od jakiegokolwiek rodzaju prześladowania w danej szkole – stwierdził Mulligan.

Konferencja była sponsorowana przez cztery organizacje homoseksualne: Day of Pink, Jer’s Vision, Out in Schools i Qmunity Gab Youth, jak również przez samo kuratorium w Vancouver. Odbywała się w godzinach lekcyjnych. W ramach spotkania zorganizowano m.in. warsztaty teatralne nt. poczucia własnej wartości i zdrowej seksualności oraz panel dyskusyjny na temat seksualności i stereotypów dotyczących płci.

Wystawiono sztukę jednego aktora z udziałem skandalizującgo Berenda McKenzi’ego, wyśmiewającego się z wierzeń chrześcijańskich oraz toczono rozmowy ze sprzedawcą sex shopu, właścicielem wydawnictwa pornograficznego i dziennikarzem homoseksualnej gazety, który w 2006 r. opisywał szczegółowo na łamach pisma „Xtra” przebieg publicznej orgiastycznej imprezy. W spotkaniu brały udział także inne osoby odpowiedzialne za organizowanie parad homoseksualnych.

Szefowa kuratorium w Vancouver, Patti Bacchus, chociaż jak sama przyznała nie zapoznała się jeszcze ze szczegółami przebiegu konferencji, to jednak popiera tego typu inicjatywy i jest zadowolona z pracy koordynatora kuratorium ds. zwalczania homofobii, który czuwał nad organizacją imprezy.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=20101 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]