Aktualizacja strony została wstrzymana

Cejrowski rezygnuje z polskiego obywatelstwa

Podróżnik i dziennikarz Wojciech Cejrowski rezygnuje z polskiego paszportu, bo nie chce być „obywatelem Unii Europejskiej”. Przyjmie obywatelstwo Ekwadoru.

– Więcej wolności jest w Ekwadorze niż w Polsce – powiedział Radiu Wrocław Wojciech Cejrowski. – Tutaj muszę pytać urzędnika, czy mogę wydać pieniądze na budowę domu dla rodziny. Mam tego dość. Wynoszę interesy z Polski – dodaje podróżnik. Powiedział, że w Ekwadorze kupił ziemię na której chce wybudować hacjendę.

Wojciech Cejrowski zasłynął w latach 90. jako autor kontrowersyjnego programu „WC Kwadrans” w telewizji publicznej. Sam określa się jako „katol i homofob”.

Za: Rzeczpospolita | kif 21-04-2008, ostatnia aktualizacja 21-04-2008 13:24

 

POSŁUCHAJ:

 

KOMENTARZ BIBUŁY: Z całym szacunkiem dla p. Cejrowskiego, jednak z bólem i pewnym niezrozumieniem przyjmujemy tę decyzję, wszak idealizuje on Amerykę Łacińską i Południową – najwyraźniej przy tym nie chcąc dostrzegać lewicowego zagrożenia mogącego realnie stworzyć nową wersję rewolucji meksykańskiej, wzbogaconą o elementy globalizmu panamerykańskiego – a wyrzucenie polskiego obywatelstwa w geście niezgody na eurosocjalizm, uważamy za teatralny i (mimo wszystko przedwczesny) akt rozpaczy.

 

 

 

Skip to content