Wystawa w Kijowie o zbrodniach UPA – zagrożona

Historycznym, a nawet wręcz sensacyjnym, wydarzeniem w może stać się wystawa, która w czwartek 8 kwietnia br. o godz. 10.30 zostanie odsłonięta w Dom Ukraińskim przy reprezentacyjnej ulicy Chreszczatik 2 w centrum stolicy Ukrainy. Jest to wystawa dokumentalna o ludobójstwie dokonanym w latach 1939 – 1946 na Polakach i Żydach przez zbrodniarzy z Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińską Powstańczą Armię.

Przygotowana została ona przez Stowarzyszenie Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów z Wrocławia. Dlatego tez na plakacie jest umieszczona reprodukcja wrocławskiego pomnika ku czci ofiar ludobójstwa.

Niestety już teraz padają ze strony banderowców i nacjonalistycznej partii „Swoboda” pogróżki pod adresem polskich i ukraińskich organizatorów. Widząc, co się działa 1 kwietnia na konferencji prasowej można spodziewać prób rozbicia tej wystawy. Dlatego też organizatorzy zwrócili się z listem do polskiej ambasady w Kijowie.

Wszystkich, którzy czytają moja stronę proszę o szerokie rozpowszechniennie informacji o wystawie.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski


Za: Strona ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego | http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=2841 | Zagrożona wystawa w Kijowie

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content